اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد که این‌بار برخلاف سال‌های گذشته شاهد دسته‌بندی‌های جدیدی درمیان آن‌ها هستیم.

اپل بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد

اندک‌اندک به پایان سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم و اپل طبق سنت هرساله‌ی خود، بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف معرفی کرده است. درحالی‌که معمولا اپلیکیشن‌های بزرگی نظیر نتفلیکس، یوتیوب، اینستاگرام و دیگر نام‌های مشابه همواره در صدر فهرست «بهترین‌های رایگان» در اپ‌استور آیفون و آیپد قرار دارند؛ بهترین ساخته‌های نرم‌افزاری منتخب کوپرتینویی‌ها تنها به‌نام‌های بزرگ خلاصه نمی‌شود و می‌توان نام‌های جدید و غیرآشنایی را نیز در میان آن‌ها مشاهده کرد.

جوایز امسال شامل «بهترین اپلیکشن» برای گوشی آیفون، تبلت آیپد، اپل تی‌وی و مک ‌به‌همراه جایزه‌ای برای «جریان‌ساز‌ترین اپلیکیشن سال» نیز می‌شود. این رویه‌ برای بازی‌ها نیز مشابه است؛ بااین‌تفاوت‌که امسال دسته‌بندی جدید تحت‌عنوان «بهترین بازی سال اپل آرکید» نیز اضافه شده تا اهمیت سرویس اشتراکی جدید اپل بیش‌از پیش در چشم‌انداز پیش‌روی کوپرتینویی‌ها آشکار باشد.

نکته‌ی مهم درباره‌ی انتخاب‌های اپل این است که تمامی بازی‌ها و اپلیکیشن‌های برتر در زمینه‌های مختلف توسط دبیر‌های اپ‌استور از سراسر جهان انتخاب شده‌اند. برگزیده‌ها افزون‌بر برنده‌شدن جایزه مربوطه، فرصت خودنمایی در صفحه‌ی اصلی اپ‌استور را پیدا می‌کنند.

از مسائل حاشیه‌ای بالا که بگذریم، به‌ اصل مطلب می‌رسیم که معرفی بهترین اپلیکیشن‌های منتخب اپل است.

طبق انتخاب کوپرتینویی‌ها، اپلیکیشن Spectre Camera از تیم Lux Optics که استفاده‌ی تحسین‌برانگیزی از قدرت هوش‌مصنوعی داشته، توانسته عنوان بهترین اپلیکیشن آیفون را به‌دست آورد. درآن‌سو، Flow از تیم Moleskine نیز افتخار قرارگیری در صدر فهرست بهترین اپلیکیشن‌های آیپد را به‌دست آورده است. Affinity Publisher نام دیگر اپلیکیشنی است که توانسته با ارائه‌ی ابزارهایی کارآمد برای طراحی گرافیکی، بهترین اپلیکیشن مک لقب بگیرد. درانتها نیز به اپل تی‌وی می‌رسیم که The Explorer با ارائه‌ی تجربه‌ای نوین از گشت‌و‌گذار مجازی با کیفیت 4K‌ مؤفق‌به کسب رتبه‌ی نخست در بین نامزد‌های بهترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۹ شده است.

از اپلیکیشن‌ها که بگذریم، به بازی‌ها می‌رسیم که محبوبیت زیادی در اپ‌استور‌های موبایلی دارند. بازی Sky: Children of the Light‌ نام یک بازی از تیم Thatgamecompany است که توانسته بهترین بازی سال آیفون نام بگیرد؛ درحالی‌که Hyper Light Drifter از توسعه‌دهنده‌ای با نام Abylight مقام نخست بهترین بازی آیپد را به‌دست آورده است. پس‌از این دو، بازی‌های Gris و Wonder Boy: The Dragon’s Trap به‌ترتیب بهترین بازی‌های مک و اپل‌ تی‌وی شده‌اند. باوجود‌این، اپل امسال به دسته‌بندی‌ها بالا بسنده نکرده و همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، یک دسته‌بندی به سرویس جدید اپل آرکید اختصاص داده است. در دسته‌بندی بهترین بازی اپل آرکید بازی Sayonara Wild Hearts توانسته خود را در بالاترین رتبه نسبت‌به دیگر رقبا قرار دهد.

در انتها نیز به جریان‌سازترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ نیز پرداخته و فهرست خود را با ذکر نام‌های بزرگی چون Mario Kart Tour،‌ The Elder Scrolls: Blades و Call of Duty: Mobile تکمیل کرده است.

افزون‌بر موارد بالا، فهرست بهترین برنامه‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ برای آیفون و آیپد نیز به‌روزرسانی شده است که به‌مانند گذشته، می‌توان حضور پررنگ شبکه‌های اجتماعی بزرگی چون فیسبوک، اینستاگرام و… را در آن مشاهده کرد.
بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیفون

یوتیوب
اینستاگرام
اسنپ‌چت
تیک‌تاک
مسنجر
جیمیل
نتفلیکس
فیسبوک
گوگل مپ
آمازون

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیفون

Facetune
HotSchedules
Dark Sky Weather
The Wonder Weeks
AutoSleep Tracker for Watch
TouchRetouch
Afterlight – Photo Editor
Procreate Pocket
Sky Guide
Toca Hair Salon 3

بهترین اپلیکیشن‌های رایگان آیپد

یوتیوب
نتفلیکس
آمازون پرایم ویدئو
گوگل کروم
هولو (Hulu)
مسنجر
جیمیل
فیسبوک
تیک‌تاک
ماشین‌حساب

بهترین اپلیکیشن‌های پولی آیپد

Procreate
Notability
GoodNotes 5
Duet Display
Toca Hair Salon 3
Toca Life: Neighborhood
XtraMath
PDF Expert 7: PDF Editor
LumaFusion
Affinity Designer

بهترین بازی‌های رایگان آیفون

Mario Kart Tour
Color Bump 3D
aquapark.io
Call of Duty: Mobile
BitLife – Life Simulator
Polysphere – art of puzzle
Wordscapes
Fortnite
Roller Splat
AMAZE

بهترین بازی‌های پولی آیفون

Minecraft
Heads Up
Plague Inc
Bloons TD 6
Geometry Dash
Rebel Inc
The Game of Life
Stardew Valley
Bloons TD 5
Grand Theft Auto: San Andreas

بهترین بازی‌های رایگان آیپد

Roblox
aquapark.io
Paper.io 2
Color Bump 3D
Magic Tiles 3: Piano Game
Fortnite
Polysphere – art of puzzle
Wordscapes
Tiles Hop – EDM Rush
Helix Jump

بهترین بازی‌های پولی آیپد

Minecraft
Geometry Dash
Bloons TD 6
Plague Inc
Amazing Frog
Stardew Valley
The Game of Life
Heads Up
Terraria
Bendy and the Ink Machine

لطفا دیدگاه خود را در‌این‌رابطه با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌نظر شما در فهرست معرفی‌شده‌ی اپل شاهد انتخاب‌های درستی هستیم یا خیر؟

 

منبع : زومیت